en

المپياد امداد

واژه هاي سفر، جابجایی و حمل و نقل در تاریخ زندگي بشر ریشه دارد و توام با توسعه اجتماعی و اقتصادی، انگیزه ي جا به جایی ها با توجه به سطح جوامع متغير بوده است. از آنجا كه ترويج و گسترش استفاده از خودرو های شخصی سبب گرديد، بسیاری از افراد غیر متخصص به تعميركاران خودرو های شخصی تبديل شوند، در جوامع صنعتی « امداد خودرو » به عنوان یک نیاز اجتماعي مطرح گردید تا پاسخ گوي نیازهاي امدادی و خدمات خوودرویی مشتريان و شهروندان باشد. هدف اصلي امداد خودرو دستیابی به رضایت مندی و وفاداری مشتری است و در راستای افزایش اطمینان، اعتماد و آسودگی خاطر مشتريان به ارائه خدمات متنوع امدادی به خصوص خدمات در محل فعاليت می نمايد. همچنين ارائه خدمات با کیفیت بالا در حداقل زمان و پایبندی به تعهدات و انجام وظایف و پشتیبانی شبانه روزی مشتريان از ماموریت هاي مهم  امداد و امداگران مي باشد .

به همين منظور مركز آموزش فني شركت اطلس خودرو  با مشاركت بخش خدمات ويژه  به منظور ارتقاء كيفيت كارهاي امدادي و سنجش توانايي هاي امدادگران عامليت هاي مجاز خود و بالا بردن سطح توانايي امدادگران و  به خصوص عمل به شعار اصلي كيا موتورز و شركت اطلس خودرو  كه  مشتري مداري و جلب رضايت مشتريان مي باشد, هر 3 سال يكبار اقدام به برگزاري المپياد مهارت هاي  امداد خودرو  مي نمايد .

هدف از برگزاري اين دوره از مسابقات علاوه بر سنجش مهارت هاي امدادي و ايجاد حس رقابت و افزايش انگيزه امدادگران , بيان ميزان اهميت امداد رساني صحيح به مشتريان و كسب رضايت مندي مشتريان محترم اطلس خودرو مي باشد .

اولين المپياد امداد  شركت اطلس خودرو

  • زمان برگزاري : 20 و 21 شهریور 1392
  • برگزار كننده: خدمات پس از فروش شركت اطلس خودرو (مركز آموزش فني و خدمات ويژه )
  • شركت كنندگان : امدادگران عامليت هاي مجاز شركت اطلس خودرو
  • مراسم اختتاميه : هتل بستان

نخستین المپیاد امداد خودرو در کشور، توسط شرکت اطلس‌خودرو در حالی برگزار شد که با استقبال و مشارکت بیش از 90 درصدی عاملیت‌های مجاز اطلس‌خودرو در سرتاسر کشور روبه‌رو گرديد.

این المپیاد، که نیروهای امدادگر عاملیت‌های مجاز اطلس‌خودرو را در دو بخش تئوری و عملی به محک آزمایش گذاشت، مطابق با الگوها و استانداردهای المپیادهای جهانی کمپانی کیاموتورز طراحی گرديده بود؛ واحد آموزش فنی و واحد خدمات ویژه‌ی اطلس‌خودرو، به صورت مشترک مجریان برگزاری  این المپیاد در اطلس‌خودرو بودند.

اين دوره از مسابقات در دو بخش تئوري و عملي برگزار گرديد:

آزمون كتبي :  شامل 40 سوال طراحي شده از مباحث TRP (برنامه شناسايي تكنسين هاي كيا ) – موارد امدادي و نحوه برخورد با مشتري بوده كه در مدت زمان 60 دقيقه برگزار گرديد .

آزمون عملي : آزمون هاي عملي نيز در دو بخش سيستم هاي مديريت موتور (سوخت رساني) و سيستم هاي برقي خودرو طراحي گريده بود و در اين بخش ها  با توجه به ايرادات امدادی که بر روی خودروها ایجاد شده بود، امدادگران با توجه به مهارت و سرعت عمل در عیب یابی و تعمیر خودرو مورد ارزیابی قرار گرفتند .

در نهايت 3 نفر از شركت كنندگان كه موفق به كسب نمره بالاتري در آزمون ها شده بودند به عنوان برندگان اولين دوره المپياد امداد خودر  معرفي گرديدند  و در مراسم اختتاميه كه در محل هتل بستان تهران  برگزار گرديد  با اهداء لوح تقدير –  تنديس  و جايزه نقدي  از ايشان تقدير به عمل آمد .

نفرات برتر اولين دوره المپياد فني اطلس خودرو

  1. نفر اول جناب آقاي محمد فتح آبادی از  عامليت 111 تهران برنده مدال طلا
  2. نفر دوم جناب آقاي محسن علوی ازعامليت 532 زنجان برنده مدال نقره
  3. نفر سوم جناب امیر حسین انصاری پور از عامليت 115 (131 فعلي) تهران برنده مدال برنز